MONZA CFX

kompaktowa i elastyczna

Monza CFX
100 - 150 cm | koło 3,5 - 12 lat

Monza CFX

We are used to travel a lot with our children. Daily trip, weekend and long travels but we don’t want to compromise on safety and comfort! We need it flexible to be put in the trunk when needed and and we need it porable for our grandparents and our babysitter! Monza CFX is foldable with a integrated smart handle. It weighs just 6 kg so it’s light enough to carry throughout the day. 

Wszystkie funkcje

Sprawdź zgodność z moim pojazdem

Znajdź sklep

KOMPAKTOWA I ELASTYCZNA

Jesteśmy przyzwyczajeni do częstych podróży z naszymi dziećmi. Codzienne dojazdy, weekendowe wyjazdy i długie podróże, ale nie chcemy rezygnować z bezpieczeństwa i komfortu! Potrzebujemy wyjątkowego fotelika , lekkiego do przenoszenia dla naszych dziadków i naszej opiekunki i składanego aby w razie potrzeby zmieścił się w bagażniku ! Monza CFX jest składana i posiada  zintegrowany inteligentny uchwyt. Waży zaledwie 6 kg, więc jest wystarczająco lekka, aby można ją było wygodnie nosić. 

SKŁADANE OPARCIE

Fotelik dziecięcy Monza CFX ma składane oparcie. Jeśli akurat nie używamy fotelika np. zabieramy go z samochodu lub potrzebujemy go schować do bagażnika, oparcie można złożyć płasko na powierzchnię siedziska, dzięki czemu zajmuje on bardzo mało miejsca.

PRZENOŚNY

Złożony fotelik Monza CFX łatwo zabrać ze sobą dzięki bardzo niskiej wadze (zaledwie 6 kg.) i inteligentnemu uchwytowi zintegrowanemu z tyłu skorupy.

ROZWOJOWY

Fotelik przeznaczony jest dla dzieci w wieku od około trzy i pół roku aż do dwunastego roku życia. Zagłówek dzięki płynnej precyzyjnej regulacji rośnie wraz z dzieckiem, a elastyczne osłony boczne dopasowują się do dziecka jednocześnie zapewniając mu wystarczająco dużo miejsca.

RUCHOME OSŁONY BOCZNE

Aby zapewnić rosnącemu dziecku wystarczającą ilość miejsca w foteliku z jednoczesnym zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa, osłony boczne fotelika Monza Compact FX są ruchome. Oznacza to, że przestrzeń wewnętrzna automatycznie się powiększa i dopasowuje do rozmiarów  ciała dziecka.

ZAAWANSOWANA OCHRONA BOCZNA (ASP)

Zdejmowane boczne absorbery energii można szybko i łatwo przymocować do fotelika dziecięcego. W przypadku zderzenia bocznego redukują one siłę działającą na dziecko zapewniając mu maksymalną ochronę. Należy zawsze montować je od strony drzwi bliższych drzwi w samochodzie.

SYSTEM WENTYLACJI

System wentylacji sprawia, że jazda w foteliku Monza CFX nawet przez długi czas jest szczególnie wygodna. Zapewniają to otwory w skorupie zewnętrznej i kanały wentylacyjne, które umożliwiają ciągły przepływ powietrza podnoszący komfort dziecka.

WYPROFILOWANE SIEDZISKO Z PODŁOKIETNIKAMI

W Monza CFX siedzisko jest wyjątkowo obszerne i miękkie oraz posiada specjalny profil co znacząco wpływa na wygodę podróżowania dziecka. Wysokie podłokietniku zapewniają prawidłowy przebieg biodrowej części pasa samochodowego co znacząco podnosi nie tylko bezpieczeństwo ale i komfort dziecka. Dodatkowo stabilizują biodra dziecka z foteliku i  chronią je w przypadku zderzeń bocznych.

NAJLEPSZY TOWARZYSZ PODRÓŻY

BEZPIECZEŃSTWO, STYL, UŚMIECH

Bezpieczeństwo na każdą podróż

 • Pianka w siedzisku:
  Idealnie dopasowuje się do kształtu ciała dziecka i zapewnia najwyższy poziom komfortu
 • Ruchome osłony boczne:
  Przestrzeń wewnętrzna fotelika automatycznie powiększa się i dopasowuje do rozmiarów ciała dziecka
 • Adaptacyjne oparcie:
  Oparcie dopasowuje się do geometrii siedzeń pojazdu
 • Złącza ISOFIX:
  Szybka i bezpieczna instalacja fotelika w samochodzie oraz pewna stabilizacja fotelika dziecięcego
 • Pozycja spoczynkowa:
  Relaksująca pozycja siedząca dzięki regulowanemu kątowi siedziska

Kolekcja kolorystyczna

Imola Red

Misano Blue

Montreal Grey

Melbourne Black

Kolory prezentowane na zdjęciach mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistych kolorów produktu.


SZCZEGÓŁY TECHNICZNE

Homologacja:

 • UN R129/03 (i-Size)

Wymiary zewnętrzne (Szer. /Gł. /Wys.):

 • 53 / 47 / 29 cm

Waga:

 • 6.0 kg

Kategoria:

 • 3.5 – 12 lat
 • 100 – 150 cm

 

Więcej danych technicznych RECARO Catalogue.


Instrukcje i pliki do pobrania


Czy Monza CFX jest kompatybilna z moim samochodem?

Prosimy zawsze sprawdzać instrukcję obsługi samochodu w celu uzyskania ewentualnych uwag / instrukcji / zakazów producenta dotyczących używania fotelików dziecięcych w samochodzie!

Sorry, this seat is not approved for your vehicle.

Reasons for denied approval can be:

 • Limited space for the child seat
 • 3-point-belt is too short
 • If it should occur that once the child seat is attached to the ISOFIX connection, and the seat covers the buckle there is no guarantee of a safe installation
 • Headrest of the car is not removable and prevents the child seat from being placed correctly
 • Storage compartment in the foot area does not allow installation of child seat or base with a supporting leg
1
2
3
4
5
6
7