Fotelik Salia 125

SALIA 125 Kid

Fotelik obrotowy aż do 7 lat

Salia 125 Kid
61 - 125 cm | 3 miesiące - 7 lat

Salia 125 Kid

Kiedy Twoje dziecko wyrośnie już z nosidełka dla niemowląt Salia 125 Kid jest bezpiecznym i wygodnym towarzyszem we wszzytskicj podróżach aż do 7 lat. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jazda była przyjemna, dzięki wygodnej piance i regulowanej jedną ręką pozycji spoczynkowej. Salia 125 Kid to również komfort dla rodziców. Dzięki obrotowi o 360 stopni dziecko może być wkładane i wyjmowane z fotelika w sposób ergonomiczny i bezpieczny dla pleców.

Wszystkie funkcje

Sprawdź zgodność z moim pojazdem

Znajdź sklep

Fotelik samochodowy Salia 125

FOTELIK, KTÓRY NAPRAWDĘ ROŚNIE

RECARO Salia 125 Kid w pełni zaspokaja potrzeby dzieci w wieku do 3 miesięcy aż do 7 lat. Zagłówek z regulacją wysokości idealnie dopasowuje się do wzrostu dziecka przez co fotelik rośnie wraz z nim.

Fotelik Salia 125

OBRÓT O 360 STOPNI

Czy jest możliwe szybkie i intuicyjne odpinanie oraz przypinanie dziecka w foteliku? RECARO Salia 125 Kid to fotelik z funkcją obrotu o 360 stopni.  Przy użyciu jednej ręki, niezwykle wygodnie można obrócić fotelik zapewniając sobie wyjątkowy komfort i swobodę ruchu.

 

REGULACJA JEDNĄ RĘKĄ

Fotelik Salia 125 posiada aż 4 pozycje pochylenia, niezależnie od tego czy dziecko jest przypięte zintegrowanym systemem pasów, czy przy pomocy samochodowych pasów bezpieczeństwa. Pozycja spoczynkowa dba o odpowiednie ułożenie dziecka i zapewnia najwyższy poziom komfortu. Do tego wszystkiego rodzic potrzebuje wyłącznie jednej ręki, dzięki temu drugą może zająć malucha zabawą.

 

 

Salia 125 - obrotowy fotelik samochodowy

INTUICYJNA INSTALACJA

Łączniki ISOFIX i noga podporowa sprawiają, że montaż Salia 125 Kid jest szybki i łatwy a przy tym zapewnia stabilną i pewną pozycję fotelika w samochodzie. Fotelik Salia 125 Kid spełnia również surowe normy bezpieczeństwa zgodnie z UN R129 (i-Size).

 

Salia 125 - obrotowy fotelik samochodowy

SYSTEM WENTYLACJI

Otwory w zewnętrznej skorupie fotelika, kanały wentylacyjne w jego wnętrzu oraz siateczkowe wstawki w tapicerce sprawiają, że przepływ świeżego powietrza jest niezakłócony co sprawia, że każda podróż jest wyjątkowo komfortowa. Wyjątkowe rozwiązania fotelika Salia 125 Kid gwarancja radości z jazdy i recepta udanych podróży.

Salia 125 - obrotowy fotelik samochodowy

ZAAWANSOWANA OCHRONA BOCZNA (ASP)

Zintegrowane absorbery energii ASP to znacznie więcej niż ochrona. Mogą być one szybko i łatwo rozłożone od strony drzwi. W przypadku zderzenia bocznego, rozpraszają energię, znacznie redukując siły działające na dziecko. To dzięki połączeniu struktury fotelika i rozkładanych absorberów bocznych ASP, dziecko na zapewnioną podwójną ochronę w foteliku.

Bezpieczeństwo na każdą podróż

 • Konstrukcja pochłaniająca energię:
  W przypadku zderzenia energia jest pochłaniana przez zaawansowaną konstrukcję fotelika.
 • Opatentowany system bezpieczeństwa HERO:
  Dzieci od 61 do 105 cm można łatwo i szybko przypiąć za pomocą opatentowanego systemu bezpieczeństwa HERO. Zintegrowanie ochraniaczy naramiennych, pasów naramiennych i zagłówka zapobiega skręcaniu i zsuwaniu się uprzęży oraz upraszcza bezpieczny i łatwy proces przypinania dziecka w foteliku.
 • Specjalna pianka znana z foteli samochodowych:
  Idealnie dopasowuje się do kształtu ciała dziecka i zapewnia najwyższy poziom komfortu.
 • Oznaczona prowadnica pasów:
  Prawidłowy montaż ułatwia zielone oznaczenie prowadnic pasa.
 • Regulowany na wysokość zagłówek, zintegrowany z pasami:
  Oferuje łatwą i indywidualną regulację dla ciągle rosnącego dziecka zapewniając w ten sposób ergonomiczną pozycję siedzącą i bezpieczeństwo. Przy pomocy centralnego regulatora pasów i systemu HERO przypięcie i wypięcie dziecka jest wyjątkowo łatwe i szybkie (61 – 105 cm).
 • Ergonomiczny styl:
  Płaskie powierzchnie boczne umożliwiają rodzicom ustawienie dziecka w ergonomicznej pozycji.
 • Intuicyjna obsługa jedną ręką:
  Wszystkie ważne funkcje można obsługiwać jedną ręką, uzyskując większą swobodę.
 • Wbudowane miejsce do przechowywania pasów:
  Łatwa konwersja fotelika do wyższej grupy dzięki wbudowanemu schowkowi na pasy, bez konieczności ich demontażu.

Kolekcja kolorystyczna

Carbon Grey

Fibre Black

Iron Red

Mineral Green

Steel Blue

Kolory prezentowane na zdjęciach mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistych kolorów produktu.


SALIA 125 KID - SZCZEGÓŁY TECHNICZNE

Homologacja:

 • UN R129/03

Wymiary zewnętrzne (Szer. /Gł. /Wys.):

 • 44 / 49 / 61 cm

Waga:

 • 14.8 kg

Transport tyłem do kierunku jazdy:

 • od 3 miesiąca - 105 cm (rekomendowane)

Transport przodem do kierunku jazdy:

 • od 15 miesiąca oraz min. 76 cm

 

KOMPATYBILNOŚĆ Z POJAZDAMI - CO MUSISZ WIEDZIEĆ

 

Uwaga:

Nie wymieniamy wszystkich kompatybilnych modeli samochodów, gdyż w tym przypadku występuje 100% zgodność, bez konieczności spoglądania w listę:

 • Pomiędzy 61 - 105 cm:
  Fotelik Salia 125 Kid wykonano zgodnie z normą i-Size, dlatego też może być zainstalowana przy pomocy złączy ISOFIX i nogi podporowej (konfiguracja 1 i 2) we wszystkich samochodach z siedzeniami skierowanymi przodem do kierunku jazdy i certyfikatem i-Size. Prosimy o uważne przeczytanie instrukcji obsługi samochodu, celem zapoznania się z limitami montażowymi i dokładnymi wymaganiami (np. przegródki itp.).

 • Pomiędzy 100 - 125 cm:
  Fotelik może być zainstalowany przy pomocy złączy ISOFIX i pasa samochodowego (bez użycia podpory, konfiguracja 3) we wszystkich pojazdach z siedzeniami skierowanymi przodem do kierunku jazdy i certyfikatem i-Size.

 • Pomiędzy 100 - 125 cm:
  Salia 125 może być zainstalowana metodą uniwersalną, przy pomocy samochodowych pasów bezpieczeństwa bez użycia złączy ISOFIX i nogi podporowej (konfiguracja 3) we wszystkich samochodach z siedzeniami skierowanymi przodem do kierunku jazdy  wyposażonymi w 3-punktowy pas zgodnie z ECE R16.

Dowiedz się więcej, jeżeli:

... chcesz używać tego produktu w pojeździe bez certyfikatu i-Size.


Czy Salia 125 jest kompatybilna z moim samochodem?

Prosimy zawsze sprawdzać instrukcję obsługi samochodu w celu uzyskania ewentualnych uwag / instrukcji / zakazów producenta dotyczących używania fotelików dziecięcych w samochodzie!

Przepraszamy, ten fotelik nie jest zatwierdzony z twoim pojazdem.

Przyczyną braku zatwierdzenia mogą być:

 • Ograniczona przestrzeń dla fotelika dziecięcego.
 • Pas 3-punktowy jest za krótki.
 • Po przyłączeniu do złączy ISOFIX samochodu, fotelik zakrywa klamrę pasa samochodowego; bezpieczne mocowanie za pomocą 3-punktowego pasa nie jest możliwe.
 • Nie ma możliwości zdjęcia zagłówka samochodu, uniemożliwia to prawidłowe ustawienie fotelika dla dziecka.
 • Schowek w podłodze samochodu nie pozwala na montaż fotelików z nogą podporową.  
1
2
3
4
5
6
7

Wskazówki bezpieczeństwa dotyczące korzystania z fotelików dziecięcych RECARO

Foteliki dziecięce ze złączami ISOFIX:

Jeżeli samochód wyposażony jest w schowek w podłodze, używanie bazy ISOFIX jest ograniczone. 
Jest to zależne od tego, czy noga podporowa bazy może zostać umieszczona na dnie schowka ( w razie potrzeby, zdejmij pokrywę) lub czy producent oferuje odpowiednie elementy wypełniające jako akcesorium zabezpieczające pokrywę przed pęknięciem.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z instrukcją obsługi samochodu, lub skontaktowanie się z działem technicznym samochodu w tej sprawie.

Jeśli te możliwości nie zostaną spełnione nie możemy potwierdzić bezpiecznego stosowania systemu ISOFIX z nogą podporową w połączeniu ze schowkiem podłogowym. 

Dziękujemy za zrozumienie.